WD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | NADIA GOUWS | Constantia Primary | Ané DANNHAUSER | No | - | |
[1] | Ané DANNHAUSER | LINDEN HOËRSKOOL | NADIA GOUWS | No | - | |
[2] | Claire JARAMBA | ZA | Bedfordview Country Club | Tanika PANAINO | No | - |
[2] | Tanika PANAINO | Bedfordview Country Club | Claire JARAMBA | No | - | |
[3] | Kudzai Chapepa | ZW | Arthur Ashe Tennis Club | Kuzivaishe Chapepa | No | - |
[3] | Kuzivaishe Chapepa | ZW | Kudzai Chapepa | No | - | |
[4] | Kagiso LEDWABA | Centurion | Abigail WATSON | No | - | |
[4] | Abigail WATSON | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | Kagiso LEDWABA | No | - |
- | Tlhalefo Kgafela | Blessing Soko | No | - | ||
- | Esti Du Toit | ZA | AHMS | Lydia WILSENACH | No | - |
- | Blessing Soko | Akasia High | Tlhalefo Kgafela | No | - | |
- | Hailey Banda | Benoni Tennis Club | Abigail Wheeler | No | - | |
- | Abigail Wheeler | ZA | Bedfordview Country Club | Hailey Banda | No | - |
- | Naomi Smit | ZA | Tuks Tennis Club | Marine Vos | No | - |
- | Marine Vos | Tuks Tennis Club | Naomi Smit | No | - | |
- | Riana Beukman | ZA | Irene Country Club Tennis | Petra WASSENAAR | No | - |
- | Precious Mhangwane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | Refilwe Modiba | No | - |
- | Petra WASSENAAR | ZA | Western Mpumalanga Juniors | Riana Beukman | No | - |
- | Refilwe Modiba | Hammanskraal Tennis Club | Precious Mhangwane | No | - | |
- | Lydia WILSENACH | ZA | Hoerskool Generaal Hertzog | Esti Du Toit | No | - |
- | Chwayita Mlungwana | ZA | Thoriso Ramokgola | No | - | |
- | Thoriso Ramokgola | ZA | Amos' Tennis Academy | Chwayita Mlungwana | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-19 3:00pm | A4 | Tuks - Court 1 |
Blessing Soko
Tlhalefo Kgafela
|
Hailey Banda
Abigail Wheeler
|
0-6, 1-6 |
2023-03-19 3:00pm | A5 | Tuks - Court 2 |
Riana Beukman
Petra WASSENAAR
|
Lydia WILSENACH
Esti Du Toit
|
1-6, 1-6 |
2023-03-19 3:00pm | A7 | Tuks - Court 3 |
Naomi Smit
Marine Vos
|
Thoriso Ramokgola
Chwayita Mlungwana
|
6-2, 6-1 |
2023-03-19 3:00pm | A9 | Tuks - Court 4 |
Ané DANNHAUSER [1]
NADIA GOUWS [1]
|
Refilwe Modiba
Precious Mhangwane
|
6-0, 6-0 |
2023-03-19 4:30pm | A10 | Tuks - Court 1 |
Abigail WATSON [4]
Kagiso LEDWABA [4]
|
Hailey Banda
Abigail Wheeler
|
6-4, 6-3 |
2023-03-19 4:30pm | A11 | Tuks - Court 2 |
Lydia WILSENACH
Esti Du Toit
|
Kudzai Chapepa [3]
Kuzivaishe Chapepa [3]
|
3-6, 0-6 |
2023-03-19 4:30pm | A12 | Tuks - Court 4 |
Naomi Smit
Marine Vos
|
Tanika PANAINO [2]
Claire JARAMBA [2]
|
4-6, 7-5, 4-10 |
2023-03-20 1:00pm | A13 | Tuks - Court 3 |
Ané DANNHAUSER [1]
NADIA GOUWS [1]
|
Abigail WATSON [4]
Kagiso LEDWABA [4]
|
6-2, 5-7, 11-9 |
N/A | A14 | Tuks - Court 4 |
Kudzai Chapepa [3]
Kuzivaishe Chapepa [3]
(Did not play)
|
Tanika PANAINO [2]
Claire JARAMBA [2]
|
Walkover |
2023-03-20 2:45pm | A15 | Tuks - Court 2 |
Ané DANNHAUSER [1]
NADIA GOUWS [1]
|
Tanika PANAINO [2]
Claire JARAMBA [2]
|
6-3, 5-7, 6-10 |