GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Takara Giles | ZA | Benoni Country Club | No | - |
[2] | Alexa Reubenson | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[3] | Diana Hendrik | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[4] | Mogomotsi Sekgobela | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Atang Mosothwane | No | - | ||
- | Mayamiko Mwale | ZA | No | - | |
- | Elmay Breet | JL's Juniors Club | No | - | |
- | Nothando Gadza | Yes | Tsebo Motsididi | ||
- | Mmanthwese Mphomane | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Kayleigh Stayt | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Amigra Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Delereece Jonker | ZA | Florida Park Tennis Club | No | - |
- | Juliet Yang | Next Generation Tennis | No | - | |
- | Meekaah Dass | ZA | ATLASVILLE TENNIS CLUB | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Tsebo Motsididi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | Marks - Court 1 |
Mayamiko Mwale
(Did not play)
|
Juliet Yang
|
Walkover |
2023-09-01 1:30pm | A3 | Marks - Court 2 |
Diana Hendrik [3]
|
Mmanthwese Mphomane
|
6-3, 6-1 |
2023-09-01 1:30pm | A4 | Marks - Court 3 |
Delereece Jonker
|
Elmay Breet
|
1-6, 2-6 |
2023-09-01 1:30pm | A5 | Marks - Court 4 |
Atang Mosothwane
|
Nothando Gadza
|
6-2, 2-6, 6-10 |
2023-09-01 1:30pm | A6 | Marks - Court 5 |
Kayleigh Stayt
|
Mogomotsi Sekgobela [4]
|
6-1, 6-1 |
2023-09-01 1:30pm | A7 | Marks - Court 6 |
Amigra Mandtoumbi
|
Meekaah Dass
|
7-5, 6-1 |
2023-09-02 8:00am | A9 | Marks - Court 1 |
Takara Giles [1]
|
Juliet Yang
|
6-1, 6-0 |
2023-09-02 8:00am | A10 | Marks - Court 2 |
Diana Hendrik [3]
|
Elmay Breet
|
6-2, 6-3 |
2023-09-02 8:00am | A11 | Marks - Court 3 |
Nothando Gadza
|
Kayleigh Stayt
|
0-6, 1-6 |
2023-09-02 8:00am | A12 | Marks - Court 4 |
Amigra Mandtoumbi
|
Alexa Reubenson [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-09-02 10:30am | A13 | Marks - Court 1 |
Takara Giles [1]
|
Diana Hendrik [3]
|
6-0, 1-6, 7-10 |
2023-09-02 10:30am | A14 | Marks - Court 2 |
Kayleigh Stayt
|
Alexa Reubenson [2]
|
1-6, 6-7 |
2023-09-03 8:00am | A15 | Marks - Court 4 |
Diana Hendrik [3]
|
Alexa Reubenson [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-09-03 8:00am | B1 | Marks - Court 5 |
Takara Giles [1]
|
Kayleigh Stayt
|
6-0, 6-1 |
2023-09-02 10:30am | C1 | Marks - Court 3 |
Juliet Yang
|
Elmay Breet
|
1-6, 3-6 |
2023-09-02 10:30am | C2 | Marks - Court 4 |
Nothando Gadza
|
Amigra Mandtoumbi
|
6-3, 4-6, 10-8 |
2023-09-03 8:00am | C3 | Marks - Court 6 |
Elmay Breet
|
Nothando Gadza
|
6-2, 6-3 |
2023-09-03 8:00am | D1 | Marks - Court 7 |
Juliet Yang
|
Amigra Mandtoumbi
|
4-6, 6-4, 10-5 |
2023-09-02 8:00am | E2 | Marks - Court 5 |
Mmanthwese Mphomane
|
Delereece Jonker
|
6-0, 6-1 |
2023-09-02 8:00am | E3 | Marks - Court 6 |
Atang Mosothwane
|
Mogomotsi Sekgobela [4]
|
5-7, 1-6 |
2023-09-02 10:30am | E6 | Marks - Court 5 |
Mogomotsi Sekgobela [4]
|
Meekaah Dass
|
6-1, 6-3 |
2023-09-03 8:00am | E7 | Marks - Court 8 |
Mmanthwese Mphomane
|
Mogomotsi Sekgobela [4]
|
4-6, 6-1, 10-6 |
N/A | G3 | Marks - Court 9 |
Delereece Jonker
|
Atang Mosothwane
(Did not play)
|
Walkover |