BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Devin BADENHORST | ZA | Midstream College | No | - |
- | Ernst GOUWS | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Liam ELLIS | ZA | Grey college | No | - |
- | Kyle Erwee | ZA | Garsfontein Hoerskool | No | - |
- | André VILJOEN | ZA | Worcester Tennis Club | No | - |
- | Connor Thomas DOIG | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | Ruben JOUBERT | ZA | Hoër Landbouskool Boland | No | - |
[5] | Yarona MORULE | ZA | No | - | |
[4] | Joseph TOWNES | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Cornel LIEBENBERG | ZA | Grey College High | No | - |
- | Daniel CALVER | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | Nikhil Naidoo | ZA | Destiny Tennis Club | No | - |
- | Francois VAN WYK | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Karan VARYANI | Clifton High School | No | - | |
- | Leonardo SOLA | ZA | Somerset West Country Club | No | - |
[6] | Drikus DE JAGER | ZA | Great Tennis | No | - |
[8] | Wian ROOTHMAN | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Jean Badenhorst | Affies | No | - | |
- | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
- | Stephen CLAASSEN | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | FransWillem VAN DER MERWE | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
- | Charl VOS | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
[3] | Lwazi NGWENYA | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[7] | Calum Jestin | Durban Country Club Tennis | No | - | |
- | Daniel CROWIE | ZA | No | - | |
- | Senthen REDDY | Cowies Hill Tennis Club | No | - | |
- | GERARD HENNING | ZA | Grey College High | No | - |
- | Paul-Daniël MEYER | Paarl Gimnasium High | No | - | |
- | Sebastiano SOLA | ZA | Somerset West Country Club | No | - |
- | Aleksandar SIMOVSKI | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[2] | ANRO NEL | ZA | Montagu Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-29 11:00am | A1 | FS TS - Court 1 |
Devin BADENHORST [1]
|
Ernst GOUWS
|
6-2, 6-2 |
N/A | A2 | FS TS - Court 2 |
Liam ELLIS
(Did not play)
|
Kyle Erwee
|
Walkover |
2020-10-29 11:00am | A3 | FS TS - Court 3 |
André VILJOEN
|
Connor Thomas DOIG
|
6-2, 6-7(5), 7-5 |
2020-10-29 11:00am | A4 | FS TS - Court 4 |
Ruben JOUBERT
|
Yarona MORULE [5]
|
4-6, 2-6 |
2020-10-29 11:00am | A5 | FS TS - Court 5 |
Joseph TOWNES [4]
|
Cornel LIEBENBERG
|
6-4, 6-2 |
2020-10-29 11:00am | A6 | FS TS - Court 6 |
Daniel CALVER
|
Nikhil Naidoo
|
6-4, 6-0 |
2020-10-29 11:00am | A7 | FS TS - Court 7 |
Francois VAN WYK
|
Karan VARYANI
|
6-2, 6-4 |
2020-10-29 11:00am | A8 | FS TS - Court 8 |
Leonardo SOLA
|
Drikus DE JAGER [6]
|
6-3, 6-4 |
2020-10-29 11:00am | A9 | FS TS - Court 9 |
Wian ROOTHMAN [8]
|
Jean Badenhorst
|
6-3, 6-2 |
2020-10-29 11:00am | A10 | FS TS - Court 10 |
John COETZEE
|
Stephen CLAASSEN
|
3-6, 2-6 |
2020-10-29 11:00am | A11 | FS TS - Court 11 |
FransWillem VAN DER MERWE
|
Charl VOS
|
6-2, 6-3 |
2020-10-29 11:00am | A12 | FS TS - Court 12 |
Jandré VILJOEN
|
Lwazi NGWENYA [3]
|
4-6, 1-6 |
2020-10-29 11:00am | A13 | FS TS - Court 13 |
Calum Jestin [7]
|
Daniel CROWIE
|
3-6, 5-7 |
2020-10-29 11:00am | A14 | FS TS - Court 14 |
Senthen REDDY
|
GERARD HENNING
|
0-6, 3-6 |
2020-10-29 11:00am | A15 | FS TS - Court 15 |
Paul-Daniël MEYER
|
Sebastiano SOLA
|
4-6, 4-6 |
2020-10-29 11:00am | A16 | FS TS - Court 16 |
Aleksandar SIMOVSKI
|
ANRO NEL [2]
|
1-6, 6-7 |
2020-10-30 8:00am | A17 | FS TS - Court 9 |
Devin BADENHORST [1]
|
Kyle Erwee
|
6-2, 6-3 |
2020-10-30 8:00am | A18 | FS TS - Court 10 |
André VILJOEN
|
Yarona MORULE [5]
|
7-6(5), 3-6, 3-6 |
2020-10-30 8:00am | A19 | FS TS - Court 11 |
Joseph TOWNES [4]
|
Daniel CALVER
|
6-2, 6-2 |
2020-10-30 8:00am | A20 | FS TS - Court 12 |
Francois VAN WYK
|
Leonardo SOLA
|
5-7, 6-2, 6-3 |
2020-10-30 8:00am | A21 | FS TS - Court 13 |
Wian ROOTHMAN [8]
|
Stephen CLAASSEN
|
6-1, 6-0 |
2020-10-30 8:00am | A22 | FS TS - Court 14 |
FransWillem VAN DER MERWE
|
Lwazi NGWENYA [3]
|
1-6, 1-6 |
2020-10-30 8:00am | A23 | FS TS - Court 15 |
Daniel CROWIE
|
GERARD HENNING
|
6-3, 7-6(5) |
2020-10-30 8:00am | A24 | FS TS - Court 16 |
Sebastiano SOLA
|
ANRO NEL [2]
|
2-6, 2-6 |
2020-11-01 9:00am | A25 | FS TS - Court 9 |
Devin BADENHORST [1]
|
Yarona MORULE [5]
|
6-2, 6-2 |
2020-11-01 9:00am | A26 | FS TS - Court 10 |
Joseph TOWNES [4]
|
Francois VAN WYK
|
6-4, 6-3 |
2020-11-01 9:00am | A27 | FS TS - Court 11 |
Wian ROOTHMAN [8]
|
Lwazi NGWENYA [3]
|
6-3, 6-3 |
2020-11-01 9:00am | A28 | FS TS - Court 12 |
Daniel CROWIE
|
ANRO NEL [2]
|
6-4, 2-6, 7-5 |
2020-11-01 11:00am | A29 | FS TS - Court 1 |
Devin BADENHORST [1]
|
Joseph TOWNES [4]
|
6-1, 6-3 |
2020-11-01 11:00am | A30 | FS TS - Court 2 |
Wian ROOTHMAN [8]
|
Daniel CROWIE
|
6-3, 6-3 |
2020-11-02 9:00am | A31 | FS TS - Court 3 |
Devin BADENHORST [1]
|
Wian ROOTHMAN [8]
|
6-2, 6-3 |
TBD | B1 | - |
Joseph TOWNES [4]
|
Daniel CROWIE
|
|
TBD | C1 | - |
Yarona MORULE [5]
|
Francois VAN WYK
|
|
TBD | C2 | - |
Lwazi NGWENYA [3]
|
ANRO NEL [2]
|
|
TBD | C3 | - |
|
|
|
TBD | D1 | - |
|
|
|
TBD | E1 | - |
Kyle Erwee
|
André VILJOEN
|
|
TBD | E2 | - |
Daniel CALVER
|
Leonardo SOLA
|
|
TBD | E3 | - |
Stephen CLAASSEN
|
FransWillem VAN DER MERWE
|
|
TBD | E4 | - |
GERARD HENNING
|
Sebastiano SOLA
|
|
TBD | E5 | - |
|
|
|
TBD | E6 | - |
|
|
|
TBD | E7 | - |
|
|
|
TBD | F1 | - |
|
|
|
TBD | G1 | - |
|
|
|
TBD | G2 | - |
|
|
|
TBD | G3 | - |
|
|
|
TBD | H1 | - |
|
|
|
2020-10-30 9:30am | I2 | FS TS - Court 9 |
Connor Thomas DOIG
|
Ruben JOUBERT
|
6-2, 6-2 |
2020-10-30 9:30am | I3 | FS TS - Court 10 |
Cornel LIEBENBERG
|
Nikhil Naidoo
|
6-2, 6-1 |
2020-10-30 9:30am | I4 | FS TS - Court 11 |
Karan VARYANI
|
Drikus DE JAGER [6]
|
2-6, 4-6 |
2020-10-30 9:30am | I5 | FS TS - Court 12 |
Jean Badenhorst
|
John COETZEE
|
7-6(3), 6-7(5), 10-7 |
2020-10-30 9:30am | I6 | FS TS - Court 13 |
Charl VOS
|
Jandré VILJOEN
|
6-7(5), 1-6 |
2020-10-30 9:30am | I7 | FS TS - Court 14 |
Calum Jestin [7]
|
Senthen REDDY
|
6-2, 6-3 |
2020-10-30 9:30am | I8 | FS TS - Court 15 |
Paul-Daniël MEYER
|
Aleksandar SIMOVSKI
|
2-6, 6-7(10) |
2020-10-30 12:30pm | I9 | FS TS - Court 6 |
Ernst GOUWS
|
Connor Thomas DOIG
|
6-2, 6-3 |
2020-10-30 12:30pm | I10 | FS TS - Court 7 |
Cornel LIEBENBERG
|
Drikus DE JAGER [6]
|
1-6, 1-6 |
2020-10-30 12:30pm | I11 | FS TS - Court 8 |
Jean Badenhorst
|
Jandré VILJOEN
|
6-4, 4-6, 10-4 |
2020-10-30 12:30pm | I12 | FS TS - Court 9 |
Calum Jestin [7]
|
Aleksandar SIMOVSKI
|
3-6, 6-7(6) |
TBD | I13 | - |
Ernst GOUWS
|
Drikus DE JAGER [6]
|
|
TBD | I14 | - |
Jean Badenhorst
|
Aleksandar SIMOVSKI
|
|
TBD | I15 | - |
|
|
|
TBD | J1 | - |
|
|
|
TBD | K1 | - |
Connor Thomas DOIG
|
Cornel LIEBENBERG
|
|
TBD | K2 | - |
Jandré VILJOEN
|
Calum Jestin [7]
|
|
TBD | K3 | - |
|
|
|
TBD | L1 | - |
|
|
|
2020-10-30 12:30pm | M2 | FS TS - Court 10 |
Nikhil Naidoo
|
Karan VARYANI
|
4-6, 6-4, 6-10 |
2020-10-30 12:30pm | M3 | FS TS - Court 11 |
John COETZEE
|
Charl VOS
|
6-0, 6-0 |
2020-10-30 12:30pm | M4 | FS TS - Court 12 |
Senthen REDDY
|
Paul-Daniël MEYER
|
2-6, 4-6 |
TBD | M5 | - |
Ruben JOUBERT
|
Karan VARYANI
|
|
TBD | M6 | - |
John COETZEE
|
Paul-Daniël MEYER
|
|
TBD | M7 | - |
|
|
|
TBD | N1 | - |
|
|
|
TBD | O2 | - |
Charl VOS
|
Senthen REDDY
|
|
TBD | O3 | - |
Nikhil Naidoo
|
|