BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kyle Erwee | ZA | Garsfontein Hoerskool | No | - |
[2] | Jordan GEORGIEV | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[3] | Brandon RIESEBERG | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[4] | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[5] | Charl VOS | ZA | Great Tennis | No | - |
[6] | Connor Thomas DOIG | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[7] | Daniel CALVER | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[8] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
[9] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | No | - |
[10] | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
[11] | Moeketsi MOKETE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[12] | Tiaan Nelson | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[13] | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
[14] | Alternate 4 | Yes | Alexander Hristov | ||
[15] | Gerald Kruger | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
[16] | Tian BARNARD | Curro High | No | - | |
- | Günter Lubbe | Affies | No | - | |
- | Valentino CERONIO | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Devan Matthee | Constantia Primary | No | - | |
- | Luca Flader | Curro High | No | - | |
- | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | No | - | |
- | Christiaan GROVE | ZA | Midstream College | No | - |
- | Dian Naude | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
- | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - | |
- | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | No | - |
- | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Jaymie Goldberg | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Samuel Froom | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Malachi Harry | ZW | FBC/Old Hararians Club | No | - |
- | Johann Buhrmann | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Rico Du Plessis | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Luke OOSTHUIZEN | ZA | St David's Marist Inanda | No | - |
- | Nathan TSAURA | No | - | ||
- | Taheem AHMED | Steyn City School | No | - | |
- | Alman AHMED | ZA | Steyn City School | No | - |
- | Matthew Endrody | ZA | No | - | |
- | Andrzej LUBASINSKI | ZA | Northmead Tennis Club | No | - |
- | Bryan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Eduan Kritzinger | Bergsig Tennis Club | No | - | |
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | N-Cee Fryer | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Jan-Hendrik Alberts | Villieria Tennis Club | No | - | |
- | Luc Lindeque | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
- | Jayden SMITH | ZA | Eldoraigne Hoërskool | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Franco Conradie | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | William Scott | ZA | Pretoria Boys High School | No | - |
- | Ruben Dillman | Garsfontein Hoerskool | No | - | |
- | Enzo LOOTS | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Stephan VAN NIEKERK | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Reorapetswe Mangwane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Quinton Van Heerden | Curro Kathu School | No | - | |
- | Eric Matjiane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Mpho Jantjies | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Tshepang Tlhatlha | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Mpho Phungwayo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Muhammad VALLY | ZA | No | - | |
- | Lewellyn Barkley | No | - | ||
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | No | - | |
- | JC Lubbe | Lapesa Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[14] | Alexander Hristov | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-10-06 8:00am | A2 | GrkTS - Centre Court |
MARK AGGENBACH
|
Günter Lubbe
|
4-6, 7-6(4), 7-6 |
2021-10-06 8:00am | A3 | GrkTS - Court 1 |
Jaymie Goldberg
|
Ruben Dillman
|
1-6, 3-6 |
2021-10-06 8:00am | A4 | GrkTS - Court 2 |
Mpho Phungwayo
|
Conrad Beneke [13]
|
1-6, 2-6 |
2021-10-06 8:00am | A5 | GrkTS - Court 3 |
Gerald Kruger [15]
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-1, 6-1 |
2021-10-06 8:00am | A6 | GrkTS - Court 4 |
JC Lubbe
|
Luke OOSTHUIZEN
|
0-6, 1-6 |
2021-10-06 8:00am | A7 | GrkTS - Court 5 |
Rooskrantz Jaydan
|
Enzo LOOTS
|
6-2, 2-6, 5-7 |
2021-10-06 8:00am | A8 | GrkTS - Court 6 |
Muhammad VALLY
|
Connor Thomas DOIG [6]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-06 8:00am | A10 | GrkTS - Court 7 |
Samuel Froom
|
Devan Matthee
|
6-0, 6-3 |
2021-10-06 8:00am | A11 | GrkTS - Court 8 |
Bryan Wiggill
|
Valentino CERONIO
|
2-6, 2-6 |
2021-10-06 8:00am | A12 | GrkTS - Court 9 |
Alman AHMED
|
Tiaan Nelson [12]
|
0-6, 1-6 |
N/A | A13 | GrkTS - Court 10 |
Alternate 4 [14]
(Did not play)
|
Jayden SMITH
|
Walkover |
2021-10-06 8:00am | A14 | GrkTS - Court 11 |
Johann Buhrmann
(Ret.)
|
Luc Lindeque
|
0-3 Retired |
2021-10-06 8:00am | A15 | GrkTS - Court 12 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Lewellyn Barkley
|
3-6, 6-0, 6-2 |
2021-10-06 8:00am | A16 | GrkTS - Court 13 |
Reorapetswe Mangwane
|
Jandré VILJOEN [8]
|
0-6, 0-6 |
2021-10-06 8:00am | A17 | GrkTS - Court 14 |
Daniel CALVER [7]
|
TJ Chuene
|
6-0, 6-0 |
2021-10-06 8:00am | A18 | GrkTS - Court 15 |
Heinrich WASSERFALL
|
Jan-Hendrik Alberts
|
6-0, 6-0 |
2021-10-06 9:30am | A19 | GrkTS - Centre Court |
Christiaan GROVE
|
JACQUES SLABBERT
|
7-6(4), 6-2 |
2021-10-06 9:30am | A20 | GrkTS - Court 1 |
Nathan TSAURA
|
Moeketsi MOKETE [11]
|
6-7, 3-6 |
2021-10-06 9:30am | A21 | GrkTS - Court 2 |
Wernich ROSSOUW [9]
|
Taheem AHMED
(Ret.)
|
2-0 Retired |
2021-10-06 9:30am | A22 | GrkTS - Court 3 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Dian Naude
|
6-3, 6-4 |
2021-10-06 9:30am | A23 | GrkTS - Court 4 |
Quinton Van Heerden
|
N-Cee Fryer
|
3-6, 6-3, 6-3 |
2021-10-06 9:30am | A24 | GrkTS - Court 5 |
Mpho Jantjies
|
James HART [4]
|
1-6, 1-6 |
2021-10-06 9:30am | A25 | GrkTS - Court 6 |
Charl VOS [5]
|
Franco Conradie
|
6-0, 6-2 |
2021-10-06 9:30am | A26 | GrkTS - Court 7 |
Matthew Endrody
|
Stephan VAN NIEKERK
|
1-6, 1-6 |
2021-10-06 9:30am | A27 | GrkTS - Court 8 |
Eduan Kritzinger
|
Joshua Perry
|
1-6, 0-6 |
2021-10-06 9:30am | A28 | GrkTS - Court 9 |
Eric Matjiane
|
Tian BARNARD [16]
|
6-4, 6-3 |
2021-10-06 9:30am | A29 | GrkTS - Court 10 |
Rudiger Dusselberg [10]
|
William Scott
|
6-3, 6-3 |
2021-10-06 9:30am | A30 | GrkTS - Court 11 |
Rico Du Plessis
|
Malachi Harry
|
1-6, 6-4, 6-3 |
2021-10-06 9:30am | A31 | GrkTS - Court 12 |
Refentse Ramokgola
|
Luca Flader
|
7-5, 7-5 |
2021-10-06 11:00am | A33 | GrkTS - Court 10 |
Kyle Erwee [1]
|
MARK AGGENBACH
|
6-1, 6-1 |
2021-10-06 11:00am | A34 | GrkTS - Court 11 |
Ruben Dillman
|
Conrad Beneke [13]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-06 11:00am | A35 | GrkTS - Court 12 |
Gerald Kruger [15]
|
Luke OOSTHUIZEN
|
1-6, 1-6 |
2021-10-06 11:00am | A36 | GrkTS - Court 13 |
Enzo LOOTS
|
Connor Thomas DOIG [6]
|
2-6, 2-6 |
2021-10-06 11:00am | A37 | GrkTS - Court 14 |
Brandon RIESEBERG [3]
|
Samuel Froom
|
6-0, 6-3 |
2021-10-06 11:00am | A38 | GrkTS - Court 15 |
Valentino CERONIO
|
Tiaan Nelson [12]
|
7-6, 6-1 |
2021-10-06 12:30pm | A39 | GrkTS - Centre Court |
Jayden SMITH
|
Luc Lindeque
|
2-6, 2-6 |
2021-10-06 12:30pm | A40 | GrkTS - Court 1 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Jandré VILJOEN [8]
|
2-6, 0-6 |
2021-10-06 12:30pm | A41 | GrkTS - Court 2 |
Daniel CALVER [7]
|
Heinrich WASSERFALL
|
6-1, 6-1 |
2021-10-06 12:30pm | A42 | GrkTS - Court 3 |
Christiaan GROVE
|
Moeketsi MOKETE [11]
|
2-6, 1-6 |
2021-10-06 12:30pm | A43 | GrkTS - Court 4 |
Wernich ROSSOUW [9]
|
Andrzej LUBASINSKI
|
6-4, 6-7, 1-6 |
2021-10-06 12:30pm | A44 | GrkTS - Court 5 |
Quinton Van Heerden
|
James HART [4]
|
1-6, 0-6 |
2021-10-06 12:30pm | A45 | GrkTS - Court 6 |
Charl VOS [5]
|
Stephan VAN NIEKERK
|
6-4, 2-6, 4-6 |
2021-10-06 12:30pm | A46 | GrkTS - Court 7 |
Joshua Perry
|
Eric Matjiane
|
0-6, 6-3, 6-4 |
2021-10-06 12:30pm | A47 | GrkTS - Court 8 |
Rudiger Dusselberg [10]
|
Rico Du Plessis
|
6-2, 6-3 |
2021-10-06 12:30pm | A48 | GrkTS - Court 9 |
Refentse Ramokgola
|
Jordan GEORGIEV [2]
|
0-6, 0-6 |
2021-10-07 8:00am | A49 | GrkTS - Centre Court |
Kyle Erwee [1]
|
Conrad Beneke [13]
|
6-1, 6-1 |
2021-10-07 8:00am | A50 | GrkTS - Court 1 |
Luke OOSTHUIZEN
|
Connor Thomas DOIG [6]
|
3-6, 0-6 |
2021-10-07 8:00am | A51 | GrkTS - Court 2 |
Brandon RIESEBERG [3]
|
Valentino CERONIO
|
6-3, 7-5 |
2021-10-07 8:00am | A52 | GrkTS - Court 3 |
Luc Lindeque
|
Jandré VILJOEN [8]
|
1-6, 0-6 |
2021-10-07 8:00am | A53 | GrkTS - Court 4 |
Daniel CALVER [7]
|
Moeketsi MOKETE [11]
|
6-0, 6-1 |
2021-10-07 8:00am | A54 | GrkTS - Court 5 |
Andrzej LUBASINSKI
|
James HART [4]
|
4-6, 1-6 |
2021-10-07 8:00am | A55 | GrkTS - Court 6 |
Stephan VAN NIEKERK
|
Joshua Perry
|
6-3, 6-1 |
2021-10-07 8:00am | A56 | GrkTS - Court 7 |
Rudiger Dusselberg [10]
|
Jordan GEORGIEV [2]
|
7-5, 2-6, 4-6 |
2021-10-08 8:00am | A57 | GrkTS - Court 15 |
Kyle Erwee [1]
|
Connor Thomas DOIG [6]
|
4-6, 6-7 |
2021-10-08 9:30am | A58 | GrkTS - Centre Court |
Brandon RIESEBERG [3]
(Ret.)
|
Jandré VILJOEN [8]
|
6-7, 1-2 Retired |
2021-10-08 9:30am | A59 | GrkTS - Court 1 |
Daniel CALVER [7]
|
James HART [4]
|
6-1, 6-3 |
2021-10-08 9:30am | A60 | GrkTS - Court 2 |
Stephan VAN NIEKERK
|
Jordan GEORGIEV [2]
|
0-6, 1-6 |
2021-10-09 9:30am | A61 | GrkTS - Centre Court |
Connor Thomas DOIG [6]
|
Jandré VILJOEN [8]
|
1-6, 6-2, 6-2 |
2021-10-09 9:30am | A62 | GrkTS - Court 1 |
Daniel CALVER [7]
|
Jordan GEORGIEV [2]
|
1-6, 2-6 |
2021-10-10 9:30am | A63 | GrkTS - Court 3 |
Connor Thomas DOIG [6]
|
Jordan GEORGIEV [2]
|
6-3, 6-2 |
2021-10-10 9:30am | B1 | GrkTS - Court 4 |
Jandré VILJOEN [8]
|
Daniel CALVER [7]
|
3-6, 7-5, 8-10 |
N/A | C1 | GrkTS - Court 2 |
Kyle Erwee [1]
|
Brandon RIESEBERG [3]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-09 9:30am | C2 | GrkTS - Court 3 |
James HART [4]
|
Stephan VAN NIEKERK
|
6-2, 6-1 |
2021-10-09 12:30pm | C3 | GrkTS - |
Kyle Erwee [1]
|
James HART [4]
|
6-2, 6-1 |
2021-10-08 9:30am | E1 | GrkTS - Court 3 |
Conrad Beneke [13]
|
Luke OOSTHUIZEN
|
3-6, 2-6 |
2021-10-08 9:30am | E2 | GrkTS - Court 4 |
Valentino CERONIO
|
Luc Lindeque
|
6-1, 6-1 |
2021-10-08 9:30am | E3 | GrkTS - Court 5 |
Moeketsi MOKETE [11]
|
Andrzej LUBASINSKI
|
1-6, 3-6 |
N/A | E4 | GrkTS - Court 6 |
Joshua Perry
(Did not play)
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
Walkover |
2021-10-09 9:30am | E5 | GrkTS - Court 4 |
Luke OOSTHUIZEN
|
Valentino CERONIO
|
2-6, 3-6 |
2021-10-09 9:30am | E6 | GrkTS - Court 5 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
3-6, 3-6 |
2021-10-10 12:30pm | E7 | Tuks - Court 4 |
Valentino CERONIO
|
Rudiger Dusselberg [10]
|
4-6, 2-6 |
2021-10-10 12:30pm | F1 | Tuks - Court 5 |
Luke OOSTHUIZEN
|
Andrzej LUBASINSKI
|
6-3, 6-3 |
N/A | G1 | GrkTS - Court 6 |
Conrad Beneke [13]
(Did not play)
|
Luc Lindeque
|
Walkover |
N/A | G2 | GrkTS - Court 7 |
Moeketsi MOKETE [11]
(Did not play)
|
Joshua Perry
|
Walkover |
2021-10-10 12:30pm | G3 | Tuks - Court 6 |
Luc Lindeque
|
Joshua Perry
|
0-6, 2-6 |
2021-10-07 8:00am | I1 | GrkTS - Court 8 |
MARK AGGENBACH
|
Ruben Dillman
|
6-0, 6-0 |
N/A | I2 | GrkTS - Court 9 |
Gerald Kruger [15]
|
Enzo LOOTS
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | I3 | GrkTS - Court 10 |
Samuel Froom
|
Tiaan Nelson [12]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-07 8:00am | I4 | GrkTS - Court 11 |
Jayden SMITH
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
1-6, 2-6 |
2021-10-07 8:00am | I5 | GrkTS - Court 12 |
Heinrich WASSERFALL
|
Christiaan GROVE
|
6-1, 6-2 |
2021-10-07 8:00am | I6 | GrkTS - Court 13 |
Wernich ROSSOUW [9]
|
Quinton Van Heerden
|
6-1, 6-1 |
2021-10-07 8:00am | I7 | GrkTS - Court 14 |
Charl VOS [5]
|
Eric Matjiane
|
6-1, 6-4 |
2021-10-07 8:00am | I8 | GrkTS - Court 15 |
Rico Du Plessis
|
Refentse Ramokgola
|
6-3, 6-4 |
2021-10-08 9:30am | I9 | GrkTS - Court 7 |
MARK AGGENBACH
|
Gerald Kruger [15]
|
4-6, 6-3, 4-10 |
2021-10-08 9:30am | I10 | GrkTS - Court 8 |
Samuel Froom
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
1-6, 5-7 |
2021-10-08 9:30am | I11 | GrkTS - Court 9 |
Heinrich WASSERFALL
|
Wernich ROSSOUW [9]
|
6-3, 6-3 |
2021-10-08 9:30am | I12 | GrkTS - Court 10 |
Charl VOS [5]
|
Rico Du Plessis
|
6-1, 6-2 |
2021-10-09 9:30am | I13 | GrkTS - Court 8 |
Gerald Kruger [15]
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
3-6, 3-6 |
2021-10-09 9:30am | I14 | GrkTS - Court 9 |
Heinrich WASSERFALL
|
Charl VOS [5]
|
2-6, 4-6 |
2021-10-10 9:30am | I15 | GrkTS - Court 8 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Charl VOS [5]
|
3-6, 0-6 |
2021-10-10 9:30am | J1 | GrkTS - Court 11 |
Gerald Kruger [15]
|
Heinrich WASSERFALL
|
3-6, 0-6 |
N/A | K1 | GrkTS - Court 10 |
MARK AGGENBACH
|
Samuel Froom
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | K2 | GrkTS - Court 11 |
Wernich ROSSOUW [9]
(Did not play)
|
Rico Du Plessis
|
Walkover |
N/A | K3 | GrkTS - Court 12 |
MARK AGGENBACH
(Did not play)
|
Rico Du Plessis
|
Walkover |
2021-10-08 9:30am | M3 | GrkTS - Court 11 |
Christiaan GROVE
|
Quinton Van Heerden
|
6-2, 6-0 |
2021-10-08 9:30am | M4 | GrkTS - Court 12 |
Eric Matjiane
|
Refentse Ramokgola
|
2-6, 0-6 |
2021-10-09 9:30am | M5 | GrkTS - Court 12 |
Ruben Dillman
|
Jayden SMITH
|
6-4, 4-6, 10-7 |
2021-10-09 9:30am | M6 | GrkTS - Court 13 |
Christiaan GROVE
|
Refentse Ramokgola
|
6-1, 6-1 |
2021-10-09 2:00pm | M7 | GrkTS - |
Ruben Dillman
|
Christiaan GROVE
|
2-6, 1-6 |
2021-10-10 12:30pm | N1 | Tuks - Court 7 |
Jayden SMITH
|
Refentse Ramokgola
|
1-6, 0-6 |
2021-10-09 9:30am | O2 | GrkTS - Court 14 |
Quinton Van Heerden
|
Eric Matjiane
|
3-6, 6-0, 5-10 |
N/A | Q2 | GrkTS - Court 10 |
Jaymie Goldberg
(Did not play)
|
Mpho Phungwayo
|
Walkover |
2021-10-06 12:30pm | Q3 | GrkTS - Court 11 |
Tshepang Tlhatlha
|
JC Lubbe
|
6-1, 6-0 |
2021-10-06 12:30pm | Q4 | GrkTS - Court 12 |
Rooskrantz Jaydan
|
Muhammad VALLY
|
5-7, 6-4, 10-4 |
2021-10-06 12:30pm | Q6 | GrkTS - Court 13 |
Bryan Wiggill
|
Alman AHMED
|
4-6, 2-6 |
2021-10-06 12:30pm | Q8 | GrkTS - Court 15 |
Lewellyn Barkley
|
Reorapetswe Mangwane
|
6-3, 6-2 |
2021-10-06 2:00pm | Q9 | GrkTS - Centre Court |
TJ Chuene
|
Jan-Hendrik Alberts
|
6-0, 6-0 |
2021-10-06 2:00pm | Q10 | GrkTS - Court 1 |
JACQUES SLABBERT
|
Nathan TSAURA
|
6-7, 1-6 |
2021-10-06 2:00pm | Q12 | GrkTS - Court 3 |
N-Cee Fryer
|
Mpho Jantjies
|
2-6, 2-6 |
2021-10-06 2:00pm | Q13 | GrkTS - Court 4 |
Franco Conradie
|
Matthew Endrody
|
1-6, 2-6 |
2021-10-06 2:00pm | Q14 | GrkTS - Court 5 |
Eduan Kritzinger
|
Tian BARNARD [16]
|
4-6, 2-6 |
2021-10-06 2:00pm | Q15 | GrkTS - Court 6 |
William Scott
|
Malachi Harry
|
3-6, 3-6 |
2021-10-07 9:30am | Q17 | GrkTS - Centre Court |
Günter Lubbe
|
Mpho Phungwayo
|
7-5, 6-1 |
2021-10-07 9:30am | Q18 | GrkTS - Court 1 |
Tshepang Tlhatlha
|
Rooskrantz Jaydan
|
1-6, 3-6 |
2021-10-07 9:30am | Q19 | GrkTS - Court 2 |
Devan Matthee
|
Alman AHMED
|
1-6, 2-6 |
2021-10-07 9:30am | Q21 | GrkTS - Court 4 |
TJ Chuene
|
Nathan TSAURA
|
0-6, 0-6 |
2021-10-07 9:30am | Q22 | GrkTS - Court 5 |
Dian Naude
|
Mpho Jantjies
|
6-1, 6-1 |
2021-10-07 9:30am | Q23 | GrkTS - Court 6 |
Matthew Endrody
|
Tian BARNARD [16]
|
6-4, 1-6, 13-15 |
2021-10-07 9:30am | Q24 | GrkTS - Court 7 |
Malachi Harry
|
Luca Flader
|
6-2, 6-2 |
2021-10-08 9:30am | Q25 | GrkTS - Court 13 |
Günter Lubbe
|
Rooskrantz Jaydan
|
6-2, 2-6, 12-10 |
2021-10-08 9:30am | Q26 | GrkTS - Court 14 |
Alman AHMED
|
Lewellyn Barkley
|
6-2, 6-4 |
2021-10-08 9:30am | Q27 | GrkTS - Court 15 |
Nathan TSAURA
|
Dian Naude
|
1-6, 4-6 |
2021-10-08 11:00am | Q28 | GrkTS - Centre Court |
Tian BARNARD [16]
|
Malachi Harry
|
0-6, 2-6 |
2021-10-09 9:30am | Q29 | GrkTS - Court 15 |
Günter Lubbe
|
Alman AHMED
|
6-1, 6-2 |
2021-10-09 11:00am | Q30 | GrkTS - Centre Court |
Dian Naude
|
Malachi Harry
|
7-5, 6-3 |
2021-10-09 12:30pm | Q31 | GrkTS - |
Günter Lubbe
|
Dian Naude
|
6-1, 1-6, 10-6 |
2021-10-10 12:30pm | R1 | Tuks - Court 8 |
Alman AHMED
|
Malachi Harry
|
No Result |
N/A | S1 | GrkTS - Court 1 |
Rooskrantz Jaydan
(Did not play)
|
Lewellyn Barkley
|
Walkover |
2021-10-09 11:00am | S2 | GrkTS - Court 2 |
Nathan TSAURA
|
Tian BARNARD [16]
|
6-1, 6-1 |
2021-10-10 9:30am | S3 | GrkTS - Court 13 |
Lewellyn Barkley
|
Nathan TSAURA
|
3-6, 2-6 |
2021-10-08 11:00am | U1 | GrkTS - Court 1 |
Mpho Phungwayo
|
Tshepang Tlhatlha
|
6-1, 4-6, 10-8 |
2021-10-08 11:00am | U3 | GrkTS - Court 2 |
TJ Chuene
|
Mpho Jantjies
|
4-6, 7-5, 9-11 |
N/A | U4 | GrkTS - Court 3 |
Matthew Endrody
|
Luca Flader
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-09 11:00am | U5 | GrkTS - Court 3 |
Mpho Phungwayo
|
Devan Matthee
|
6-1, 6-2 |
N/A | U6 | GrkTS - Court 4 |
Mpho Jantjies
(Did not play)
|
Matthew Endrody
|
Walkover |
2021-10-09 2:00pm | U7 | GrkTS - |
Mpho Phungwayo
|
Matthew Endrody
|
6-1, 6-2 |
2021-10-10 12:30pm | W3 | Tuks - Court 9 |
Tshepang Tlhatlha
|
TJ Chuene
|
6-1, 6-0 |
2021-10-07 9:30am | Y2 | GrkTS - Court 8 |
JC Lubbe
|
Muhammad VALLY
|
2-6, 2-6 |
2021-10-07 9:30am | Y5 | GrkTS - Court 10 |
Jan-Hendrik Alberts
|
JACQUES SLABBERT
|
0-6, 0-6 |
2021-10-07 9:30am | Y7 | GrkTS - Court 12 |
Franco Conradie
|
Eduan Kritzinger
|
0-6, 0-6 |
2021-10-08 11:00am | Y10 | GrkTS - Court 4 |
Bryan Wiggill
|
Reorapetswe Mangwane
|
7-6, 5-7, 10-3 |
2021-10-08 11:00am | Y11 | GrkTS - Court 5 |
JACQUES SLABBERT
|
N-Cee Fryer
|
6-1, 6-1 |
N/A | Y12 | GrkTS - Court 6 |
Eduan Kritzinger
|
William Scott
(Did not play)
|
Walkover |
2021-10-09 11:00am | Y13 | GrkTS - Court 5 |
Muhammad VALLY
|
Bryan Wiggill
|
6-4, 6-3 |
2021-10-09 11:00am | Y14 | GrkTS - Court 6 |
JACQUES SLABBERT
|
Eduan Kritzinger
|
6-3, 6-2 |
N/A | Y15 | Tuks - Court 11 |
Muhammad VALLY
(Did not play)
|
JACQUES SLABBERT
|
Walkover |
2021-10-10 12:30pm | Z1 | Tuks - Court 12 |
Bryan Wiggill
|
Eduan Kritzinger
|
4-6, 6-3, 10-6 |
2021-10-10 12:30pm | AA3 | Tuks - Court 13 |
Reorapetswe Mangwane
|
N-Cee Fryer
|
2-6, 1-6 |
2021-10-09 11:00am | AC6 | GrkTS - Court 7 |
Jan-Hendrik Alberts
|
Franco Conradie
|
0-6, 0-6 |
2021-10-10 12:30pm | AC7 | Tuks - Court 14 |
JC Lubbe
|
Franco Conradie
|
3-6, 4-6 |