BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Benyamin Kriek | Riaan Venter Tennis Academy | No | - | |
[2] | Rupert Naude | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Petrus Johannes Trytsman | Bakenkop Primary | No | - | |
- | Ekene Mwim | ZA | Waterkloof Primary | No | - |
- | Adriaan Kruger | Gauteng Noord | No | - | |
- | Andrew James Moffat | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | James Kent | Bryanston Sports Club | No | - | |
- | Phillip Labuschagne | ZA | Maragon Private School | No | - |
- | Zander de Wet | ZA | Groenkloof Tennis Stadium | No | - |
- | Christiaan Boshoff | Curro Hazeldene Primary | No | - | |
- | Chris Muller | Hennopspark Primary | No | - | |
- | Jan Morgan | ZA | Curro | No | - |
- | Tiano Alberts | ZA | No | - | |
- | Bjorn Shingiswai Nyamunokora | ZW | Harare Sports Club | No | - |
- | MARK ROBINS | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-12-08 11:00am | A2 | Riet - Court 1 |
Jan Morgan
|
Adriaan Kruger
|
6-3, 7-6 |
2022-12-08 11:00am | A3 | Riet - Court 2 |
Zander de Wet
|
Tiano Alberts
|
6-0, 6-1 |
2022-12-08 11:00am | A4 | Riet - Court 3 |
Andrew James Moffat
|
Bjorn Shingiswai Nyamunokora
|
1-6, 2-6 |
2022-12-08 11:00am | A5 | Riet - Court 4 |
Christiaan Boshoff
|
MARK ROBINS
|
6-0, 6-0 |
2022-12-08 11:00am | A6 | Riet - Court 5 |
Chris Muller
|
Ekene Mwim
|
6-1, 0-6, 6-4 |
2022-12-08 11:00am | A7 | Riet - Court 6 |
Petrus Johannes Trytsman
|
Phillip Labuschagne
|
1-6, 0-6 |
2022-12-08 11:00am | A8 | Riet - Court 7 |
James Kent
|
Rupert Naude [2]
|
6-1, 6-2 |
2022-12-08 2:00pm | A9 | Riet - Court 8 |
Benyamin Kriek [1]
|
Jan Morgan
|
6-0, 6-1 |
2022-12-08 3:30pm | A10 | Riet - Court 1 |
Zander de Wet
|
Bjorn Shingiswai Nyamunokora
|
6-3, 1-6, 2-6 |
2022-12-08 3:30pm | A11 | Riet - Court 2 |
Christiaan Boshoff
|
Chris Muller
|
6-2, 6-0 |
2022-12-08 3:30pm | A12 | Riet - Court 3 |
Phillip Labuschagne
|
James Kent
|
6-2, 6-0 |
2022-12-09 9:30am | A13 | Lynnw - Court 1 |
Benyamin Kriek [1]
|
Bjorn Shingiswai Nyamunokora
|
6-1, 4-6, 6-1 |
2022-12-09 9:30am | A14 | Lynnw - Court 2 |
Christiaan Boshoff
|
Phillip Labuschagne
|
5-7, 6-4, 6-1 |
2022-12-10 9:30am | A15 | Lynnw - Court 3 |
Benyamin Kriek [1]
|
Christiaan Boshoff
|
6-2, 6-1 |
2022-12-10 9:30am | B1 | Lynnw - Court 4 |
Bjorn Shingiswai Nyamunokora
|
Phillip Labuschagne
|
6-7, 6-4, 10-2 |
2022-12-09 8:00am | C1 | Lynnw - Court 1 |
Jan Morgan
(Ret.)
|
Zander de Wet
|
6-7, 5-6 Retired |
2022-12-09 8:00am | C2 | Lynnw - Court 2 |
Chris Muller
|
James Kent
|
1-6, 6-4, 6-4 |
2022-12-09 11:00am | C3 | Lynnw - Court 1 |
Zander de Wet
|
Chris Muller
|
6-0, 6-3 |
2022-12-08 3:30pm | E2 | Riet - Court 4 |
Tiano Alberts
|
Andrew James Moffat
|
0-6, 0-6 |
2022-12-08 3:30pm | E3 | Riet - Court 5 |
MARK ROBINS
|
Ekene Mwim
|
0-6, 0-6 |
2022-12-08 3:30pm | E4 | Riet - Court 6 |
Petrus Johannes Trytsman
|
Rupert Naude [2]
|
0-6, 7-5, 5-10 |
2022-12-09 8:00am | E5 | Lynnw - Court 3 |
Adriaan Kruger
|
Andrew James Moffat
|
6-4, 6-3 |
2022-12-09 8:00am | E6 | Lynnw - Court 4 |
Ekene Mwim
|
Rupert Naude [2]
|
6-1, 6-1 |
2022-12-09 11:00am | E7 | Lynnw - Court 3 |
Adriaan Kruger
|
Ekene Mwim
|
4-6, 4-6 |
2022-12-09 11:00am | F1 | Lynnw - Court 4 |
Andrew James Moffat
|
Rupert Naude [2]
|
6-4, 6-2 |
2022-12-09 8:00am | G2 | Lynnw - Court 5 |
MARK ROBINS
|
Petrus Johannes Trytsman
|
0-6, 0-6 |
2022-12-09 11:00am | G3 | Lynnw - Court 5 |
Tiano Alberts
|
Petrus Johannes Trytsman
|
0-6, 0-6 |