BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Nicholas Kruger | De Hoop Primary School | No | - | |
- | Tshenolo Letsapa | ZA | No | - | |
- | Jakobus van Niekerk | Seodin Primary | No | - | |
- | Xavier Victor | North West | No | - | |
[11] | Michael Gell | ZA | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - |
[9] | Mpho Bowers | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Justin Adams | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
- | Jayson Maxson | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Jordan Coetzee | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[6] | Awert Viljoen | ZA | Truida Kestell | No | - |
[4] | John van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | André Klopper | ZA | No | - | |
- | Yousha Moosa | Modderfontein Tennis Club | No | - | |
[15] | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
[10] | Koketso Lephotho | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Charl Meyer | ZA | Laerskool Anton van Wouw | No | - |
- | Dietmar Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Ulrick Jacobsen | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Unathi Gabelane | ZA | No | - | |
[7] | Karel Jan Doyer | Pirates Tennis Club | No | - | |
[5] | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Panagiotis Christoforakis | No | - | ||
- | Madox Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Johan Potgieter | Ermelo Hoerskool | No | - | |
[13] | Takuto Kasahara | JP | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
[16] | Dejan Stojakovic | ZA | Johannesburg Country Club | No | - |
- | Filip Pesic | Selection Park Tennis Club | No | - | |
- | Adriaan Kruger | Gauteng Noord | No | - | |
[3] | Nathan Herbert | ZA | Grey College Primary | No | - |
[8] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | No | - |
- | Nathan Varsha | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Justin Coetzee | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[14] | Nhlamulo Baloyi | ZA | River Ridge | No | - |
[12] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Anru Kroucamp | ZA | Douglas High | No | - |
- | Kgosietsile Tlhatlha | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Ruben Brecher | No | - | ||
[2] | Tristan Summers | Koedoepark Tennis Club | No | - | |
- | Karabo Lepekola | Hammanskraal Tennis Club | Yes | Atlegang Mokwatlo | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Atlegang Mokwatlo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-09 8:00am | A2 | GEHQ - Court 1 |
Tshenolo Letsapa
|
Jakobus van Niekerk
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 8:00am | A6 | GEHQ - Court 2 |
Justin Adams
|
Jayson Maxson
|
6-4, 2-6, 3-6 |
2023-07-09 8:00am | A14 | GEHQ - Court 3 |
Charl Meyer
|
Dietmar Swart
|
2-6, 4-6 |
2023-07-09 8:00am | A15 | GEHQ - Court 4 |
Ulrick Jacobsen
|
Unathi Gabelane
|
4-6, 0-6 |
2023-07-09 8:00am | A19 | GEHQ - Court 5 |
Madox Swart
|
Johan Potgieter
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 8:00am | A23 | GEHQ - Court 6 |
Karabo Lepekola
|
Adriaan Kruger
|
6-1, 6-0 |
2023-07-09 8:00am | A31 | GEHQ - Court 7 |
Kgosietsile Tlhatlha
|
Ruben Brecher
|
1-6, 0-6 |
2023-07-09 12:30pm | A33 | GEHQ - Court 10 |
Nicholas Kruger [1]
|
Tshenolo Letsapa
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 12:30pm | A34 | GEHQ - Court 11 |
Xavier Victor
|
Michael Gell [11]
|
1-6, 3-6 |
N/A | A35 | GEHQ - Court 12 |
Mpho Bowers [9]
(Did not play)
|
Jayson Maxson
|
Walkover |
2023-07-09 12:30pm | A36 | GEHQ - Court 13 |
Jordan Coetzee
|
Awert Viljoen [6]
|
2-6, 1-6 |
2023-07-09 12:30pm | A37 | GEHQ - Court 14 |
John van der Walt [4]
|
André Klopper
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 12:30pm | A38 | GEHQ - Court 15 |
Yousha Moosa
|
Uyamamela Magigaba [15]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-09 12:30pm | A39 | GEHQ - Court 16 |
Koketso Lephotho [10]
|
Dietmar Swart
|
6-1, 6-2 |
2023-07-09 2:00pm | A40 | GEHQ - Court 1 |
Unathi Gabelane
|
Karel Jan Doyer [7]
|
3-6, 0-6 |
2023-07-09 2:00pm | A41 | GEHQ - Court 2 |
Tyler Stanham [5]
|
Panagiotis Christoforakis
|
6-3, 6-0 |
2023-07-09 2:00pm | A42 | GEHQ - Court 3 |
Madox Swart
|
Takuto Kasahara [13]
|
6-4, 6-0 |
2023-07-09 2:00pm | A43 | GEHQ - Court 4 |
Dejan Stojakovic [16]
|
Filip Pesic
|
6-0, 6-0 |
2023-07-09 2:00pm | A44 | GEHQ - Court 5 |
Karabo Lepekola
|
Nathan Herbert [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-07-09 2:00pm | A45 | GEHQ - Court 6 |
Drew Stanham [8]
|
Nathan Varsha
|
6-0, 6-1 |
2023-07-09 2:00pm | A46 | GEHQ - Court 7 |
Justin Coetzee
|
Nhlamulo Baloyi [14]
|
3-6, 1-6 |
2023-07-09 2:00pm | A47 | GEHQ - Court 8 |
Ungakum Magigaba [12]
|
Anru Kroucamp
|
6-0, 6-4 |
2023-07-09 2:00pm | A48 | GEHQ - Court 9 |
Ruben Brecher
|
Tristan Summers [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-07-10 9:30am | A49 | GEHQ - Court 11 |
Nicholas Kruger [1]
|
Michael Gell [11]
|
6-0, 6-2 |
2023-07-10 9:30am | A50 | GEHQ - Court 12 |
Jayson Maxson
|
Awert Viljoen [6]
|
0-6, 1-6 |
2023-07-10 9:30am | A51 | GEHQ - Court 13 |
John van der Walt [4]
|
Uyamamela Magigaba [15]
|
6-0, 6-0 |
2023-07-10 9:30am | A52 | GEHQ - Court 14 |
Koketso Lephotho [10]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
1-6, 7-5, 7-6 |
2023-07-10 9:30am | A53 | GEHQ - Court 15 |
Tyler Stanham [5]
|
Madox Swart
|
6-1, 6-1 |
2023-07-10 9:30am | A54 | GEHQ - Court 16 |
Dejan Stojakovic [16]
|
Nathan Herbert [3]
|
4-6, 4-6 |
2023-07-10 11:00am | A55 | GEHQ - Court 1 |
Drew Stanham [8]
|
Nhlamulo Baloyi [14]
|
4-6, 6-2, 6-3 |
2023-07-10 11:00am | A56 | GEHQ - Court 2 |
Ungakum Magigaba [12]
|
Tristan Summers [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-11 9:30am | A57 | GEHQ - Court 8 |
Nicholas Kruger [1]
|
Awert Viljoen [6]
|
6-0, 7-6 |
2023-07-11 9:30am | A58 | GEHQ - Court 9 |
John van der Walt [4]
|
Koketso Lephotho [10]
|
6-2, 6-0 |
2023-07-11 9:30am | A59 | GEHQ - Court 10 |
Tyler Stanham [5]
|
Nathan Herbert [3]
|
3-6, 1-6 |
2023-07-11 9:30am | A60 | GEHQ - Court 11 |
Drew Stanham [8]
|
Tristan Summers [2]
|
1-6, 0-6 |
2023-07-12 9:30am | A61 | GEHQ - Court 5 |
Nicholas Kruger [1]
|
John van der Walt [4]
|
6-2, 6-0 |
2023-07-12 9:30am | A62 | GEHQ - Court 6 |
Nathan Herbert [3]
|
Tristan Summers [2]
|
4-6, 2-6 |
2023-07-13 9:30am | A63 | GEHQ - Court 9 |
Nicholas Kruger [1]
|
Tristan Summers [2]
|
6-2, 6-2 |
2023-07-13 8:00am | B1 | GEHQ - Court 1 |
John van der Walt [4]
|
Nathan Herbert [3]
|
7-6, 4-6, 8-10 |
2023-07-12 12:30pm | C1 | GEHQ - Court 2 |
Awert Viljoen [6]
|
Koketso Lephotho [10]
|
3-6, 6-3, 12-10 |
2023-07-12 12:30pm | C2 | GEHQ - Court 5 |
Tyler Stanham [5]
|
Drew Stanham [8]
|
3-6, 6-7 |
2023-07-13 8:00am | C3 | GEHQ - Court 16 |
Awert Viljoen [6]
|
Drew Stanham [8]
|
7-5, 7-5 |
2023-07-13 9:30am | D1 | GEHQ - Court 4 |
Koketso Lephotho [10]
|
Tyler Stanham [5]
|
6-4, 6-1 |
2023-07-11 9:30am | E1 | GEHQ - Court 7 |
Michael Gell [11]
|
Jayson Maxson
|
6-3, 6-2 |
2023-07-11 9:30am | E2 | GEHQ - Court 13 |
Uyamamela Magigaba [15]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
1-6, 0-6 |
2023-07-11 11:00am | E3 | GEHQ - Court 4 |
Madox Swart
|
Dejan Stojakovic [16]
|
3-6, 0-6 |
2023-07-11 11:00am | E4 | GEHQ - Court 5 |
Nhlamulo Baloyi [14]
|
Ungakum Magigaba [12]
|
6-0, 6-0 |
2023-07-12 12:30pm | E5 | GEHQ - Court 6 |
Michael Gell [11]
|
Karel Jan Doyer [7]
|
4-6, 4-6 |
2023-07-12 12:30pm | E6 | GEHQ - Court 7 |
Dejan Stojakovic [16]
|
Nhlamulo Baloyi [14]
|
3-6, 0-6 |
2023-07-13 9:30am | E7 | GEHQ - Court 5 |
Karel Jan Doyer [7]
|
Nhlamulo Baloyi [14]
|
6-1, 6-1 |
2023-07-13 9:30am | F1 | GEHQ - Court 6 |
Michael Gell [11]
|
Dejan Stojakovic [16]
|
6-2, 6-2 |
2023-07-12 12:30pm | G1 | GEHQ - Court 8 |
Jayson Maxson
|
Uyamamela Magigaba [15]
|
7-5, 6-2 |
2023-07-12 12:30pm | G2 | GEHQ - Court 9 |
Madox Swart
|
Ungakum Magigaba [12]
|
6-2, 6-2 |
2023-07-13 9:30am | G3 | GEHQ - Court 15 |
Jayson Maxson
|
Madox Swart
|
6-1, 7-5 |
2023-07-13 9:30am | H1 | GEHQ - Court 16 |
Uyamamela Magigaba [15]
|
Ungakum Magigaba [12]
|
3-6, 0-6 |
2023-07-10 11:00am | I1 | GEHQ - Court 3 |
Tshenolo Letsapa
|
Xavier Victor
|
6-2, 6-2 |
2023-07-10 11:00am | I3 | GEHQ - Court 4 |
André Klopper
|
Yousha Moosa
|
6-2, 6-3 |
2023-07-10 11:00am | I4 | GEHQ - Court 5 |
Dietmar Swart
|
Unathi Gabelane
|
6-2, 0-6, 3-10 |
2023-07-10 11:00am | I5 | GEHQ - Court 6 |
Panagiotis Christoforakis
|
Takuto Kasahara [13]
|
6-0, 6-3 |
2023-07-10 11:00am | I6 | GEHQ - Court 7 |
Filip Pesic
|
Karabo Lepekola
|
0-6, 1-6 |
2023-07-10 11:00am | I7 | GEHQ - Court 8 |
Nathan Varsha
|
Justin Coetzee
|
3-6, 2-6 |
2023-07-10 11:00am | I8 | GEHQ - Court 9 |
Anru Kroucamp
|
Ruben Brecher
|
0-6, 0-6 |
2023-07-11 11:00am | I9 | GEHQ - Court 6 |
Tshenolo Letsapa
|
Jordan Coetzee
|
6-3, 6-7, 10-7 |
2023-07-11 11:00am | I10 | GEHQ - Court 7 |
André Klopper
|
Unathi Gabelane
|
1-6, 2-6 |
2023-07-11 11:00am | I11 | GEHQ - Court 8 |
Panagiotis Christoforakis
|
Karabo Lepekola
|
6-3, 6-4 |
2023-07-11 11:00am | I12 | GEHQ - Court 9 |
Justin Coetzee
|
Ruben Brecher
|
0-6, 3-6 |
2023-07-12 12:30pm | I13 | GEHQ - Court 10 |
Tshenolo Letsapa
|
Unathi Gabelane
|
6-2, 1-6, 14-12 |
2023-07-12 12:30pm | I14 | GEHQ - Court 11 |
Panagiotis Christoforakis
|
Ruben Brecher
|
5-7, 6-7(6) |
2023-07-13 11:00am | I15 | GEHQ - Court 1 |
Tshenolo Letsapa
|
Ruben Brecher
|
4-6, 5-7 |
2023-07-13 11:00am | J1 | GEHQ - Court 2 |
Unathi Gabelane
|
Panagiotis Christoforakis
|
6-2, 5-7, 13-11 |
2023-07-12 12:30pm | K1 | GEHQ - Court 12 |
Jordan Coetzee
|
André Klopper
|
6-2, 6-1 |
2023-07-12 12:30pm | K2 | GEHQ - Court 13 |
Karabo Lepekola
|
Justin Coetzee
|
3-6, 7-5, 11-9 |
2023-07-13 11:00am | K3 | GEHQ - Court 3 |
Jordan Coetzee
|
Karabo Lepekola
|
6-1, 6-1 |
2023-07-13 11:00am | L1 | GEHQ - Court 4 |
André Klopper
|
Justin Coetzee
|
6-3, 6-4 |
2023-07-11 11:00am | M2 | GEHQ - Court 10 |
Yousha Moosa
|
Dietmar Swart
|
1-6, 1-6 |
2023-07-11 11:00am | M3 | GEHQ - Court 11 |
Takuto Kasahara [13]
|
Filip Pesic
|
6-0, 6-0 |
2023-07-11 11:00am | M4 | GEHQ - Court 12 |
Nathan Varsha
|
Anru Kroucamp
|
6-0, 6-2 |
2023-07-12 2:00pm | M5 | GEHQ - Court 14 |
Xavier Victor
|
Dietmar Swart
|
3-6, 4-6 |
2023-07-12 2:00pm | M6 | GEHQ - Court 16 |
Takuto Kasahara [13]
|
Nathan Varsha
|
6-0, 6-1 |
2023-07-13 11:00am | M7 | GEHQ - Court 5 |
Dietmar Swart
|
Takuto Kasahara [13]
|
1-6, 1-6 |
N/A | N1 | - |
Xavier Victor
|
Nathan Varsha
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-12 2:00pm | O2 | GEHQ - Court 2 |
Filip Pesic
|
Anru Kroucamp
|
4-6, 1-6 |
2023-07-13 11:00am | O3 | GEHQ - Court 6 |
Yousha Moosa
|
Anru Kroucamp
|
4-6, 6-4, 9-11 |
2023-07-10 11:00am | Q20 | GEHQ - Court 10 |
Charl Meyer
|
Ulrick Jacobsen
|
6-2, 4-6, 10-7 |
2023-07-11 11:00am | Q25 | GEHQ - Court 13 |
Jakobus van Niekerk
|
Justin Adams
|
1-6, 0-6 |
N/A | Q27 | GEHQ - Court 14 |
Johan Potgieter
(Did not play)
|
Adriaan Kruger
|
Walkover |
2023-07-12 2:00pm | Q29 | GEHQ - Court 3 |
Justin Adams
|
Charl Meyer
|
6-0, 6-1 |
2023-07-12 2:00pm | Q30 | GEHQ - Court 4 |
Adriaan Kruger
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
6-4, 2-6, 5-10 |
2023-07-13 11:00am | Q31 | GEHQ - Court 7 |
Justin Adams
|
Kgosietsile Tlhatlha
|
6-4, 6-4 |
2023-07-13 11:00am | R1 | GEHQ - Court 8 |
Charl Meyer
|
Adriaan Kruger
|
7-6(5), 6-3 |