BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Michaèl Bell | ZA | North West | No | - |
[2] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
[3] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[4] | Calum Saayman | ZA | German Country Club | No | - |
[5] | George Denysschen | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[6] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
[7] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[8] | Bryan Wiggill | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Dante Bolani | No | - | ||
- | Alternate 2 | Yes | Aadil Vally | ||
- | Lincoln Boshoff | Affies | No | - | |
- | Tshireletso Mohlala | ZA | Soshanguve Tennis Club | No | - |
- | Christiaan Franken | ZA | Italian Club | No | - |
- | Waldo de Beer | Rustenburg High | No | - | |
- | Blessing Dube | ZA | No | - | |
- | Jaco van Lingen | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
- | Dalain Crous | Valhalla | No | - | |
- | Noah Parker | ZA | Italian Club Bedfordview | No | - |
- | Reghard Engelbrecht | ZA | Koedoepark Tennis Club | No | - |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Raahim Akbar Khan | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Alec Nortier | Garsfontein Hoerskool | No | - | |
- | Tiisetso Mekwa | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Mahlohonolo Mohlala | ZA | No | - | |
- | Mohau Mvila | ZA | No | - | |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
- | Hriday Kambaran | ZA | Umtentweni Tennis Club | No | - |
- | Sean Wilson | Westville Boys High | No | - | |
- | Thyan Botha | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Declan Halsey | St Stithians Boys' College | No | - | |
- | JC STRAUSS | Italian Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Aadil Vally | ZA | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | Tuks - Court 2 |
Thyan Botha
|
Alternate 2
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | A3 | Tuks - Court 3 |
Dante Bolani
(Did not play)
|
Mahlohonolo Mohlala
|
Walkover |
2023-09-29 2:00pm | A4 | Tuks - Court 4 |
Noah Parker
|
George Denysschen [5]
|
2-6, 1-6 |
2023-09-29 2:00pm | A5 | Tuks - Court 5 |
Calum Saayman [4]
|
Pierre de la Port
|
6-1, 6-0 |
2023-09-29 2:00pm | A6 | Tuks - Court 6 |
Dalain Crous
|
Waldo de Beer
|
1-6, 3-6 |
2023-09-29 2:00pm | A7 | Tuks - Court 7 |
Mohau Mvila
|
Tshireletso Mohlala
|
6-4, 6-4 |
2023-09-29 2:00pm | A8 | Tuks - Court 8 |
Raahim Akbar Khan
|
Niel Erasmus [7]
|
4-6, 3-6 |
2023-09-29 2:00pm | A9 | Tuks - Court 9 |
Bogdan Mandic [6]
|
Lincoln Boshoff
|
6-0, 6-2 |
2023-09-29 2:00pm | A10 | Tuks - Court 10 |
Alec Nortier
|
Janko Lamprecht
|
6-2, 2-6, 7-6 |
2023-09-29 2:00pm | A11 | Tuks - Court 11 |
Jaco van Lingen
|
Reghard Engelbrecht
|
2-6, 3-6 |
2023-09-29 2:00pm | A13 | Tuks - Court 12 |
Bryan Wiggill [8]
|
Christiaan Franken
|
6-4, 6-3 |
2023-09-29 2:00pm | A14 | Tuks - Court 13 |
Sean Wilson
|
Hriday Kambaran
|
7-6(3), 6-4 |
N/A | A15 | Tuks - Court 14 |
Blessing Dube
(Did not play)
|
Tiisetso Mekwa
|
Walkover |
2023-09-30 8:00am | A17 | Tuks - Court 1 |
Michaèl Bell [1]
|
Thyan Botha
|
6-1, 6-2 |
2023-09-30 8:00am | A18 | Tuks - Court 2 |
Mahlohonolo Mohlala
|
George Denysschen [5]
|
0-6, 0-6 |
2023-09-30 8:00am | A19 | Tuks - Court 3 |
Calum Saayman [4]
|
Waldo de Beer
|
3-6, 6-2, 6-1 |
2023-09-30 8:00am | A20 | Tuks - Court 4 |
Mohau Mvila
|
Niel Erasmus [7]
|
2-6, 1-6 |
N/A | A21 | Tuks - Court 5 |
Bogdan Mandic [6]
|
Alec Nortier
(Did not play)
|
Walkover |
2023-09-30 8:00am | A22 | Tuks - Court 6 |
Reghard Engelbrecht
|
Rhys Vorwerk [3]
|
1-6, 3-6 |
2023-09-30 8:00am | A23 | Tuks - Court 7 |
Bryan Wiggill [8]
|
Sean Wilson
|
6-2, 6-4 |
2023-09-30 8:00am | A24 | Tuks - Court 8 |
Tiisetso Mekwa
|
Reuben Lerm [2]
|
1-6, 5-7 |
2023-10-01 8:00am | A25 | Tuks - Court 16 |
Michaèl Bell [1]
|
George Denysschen [5]
|
4-6, 1-6 |
2023-10-01 9:30am | A26 | Tuks - Court 1 |
Calum Saayman [4]
|
Niel Erasmus [7]
|
6-2, 4-6, 3-6 |
2023-10-01 9:30am | A27 | Tuks - Court 2 |
Bogdan Mandic [6]
|
Rhys Vorwerk [3]
|
6-3, 6-3 |
2023-10-01 9:30am | A28 | Tuks - Court 3 |
Bryan Wiggill [8]
|
Reuben Lerm [2]
|
3-6, 6-2, 6-0 |
2023-10-02 8:00am | A29 | Tuks - Court 6 |
George Denysschen [5]
|
Niel Erasmus [7]
|
6-1, 3-6, 6-1 |
2023-10-02 8:00am | A30 | Tuks - Court 7 |
Bogdan Mandic [6]
|
Bryan Wiggill [8]
|
6-3, 6-1 |
2023-10-03 9:30am | A31 | BELG - Belgrave 1 |
George Denysschen [5]
|
Bogdan Mandic [6]
|
6-1, 6-4 |
N/A | B1 | Tuks - Court 12 |
Niel Erasmus [7]
|
Bryan Wiggill [8]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-02 8:00am | C1 | Tuks - Court 8 |
Michaèl Bell [1]
|
Calum Saayman [4]
|
6-3, 6-0 |
2023-10-02 8:00am | C2 | Tuks - Court 9 |
Rhys Vorwerk [3]
|
Reuben Lerm [2]
|
6-3, 6-0 |
2023-10-02 12:30pm | C3 | Tuks - Court 13 |
Michaèl Bell [1]
|
Rhys Vorwerk [3]
|
3-6, 6-1, 11-13 |
2023-10-02 12:30pm | D1 | Tuks - Court 14 |
Calum Saayman [4]
|
Reuben Lerm [2]
|
6-3, 6-4 |
2023-10-01 9:30am | E1 | Tuks - Court 4 |
Thyan Botha
|
Mahlohonolo Mohlala
|
6-1, 6-3 |
N/A | E2 | Tuks - Court 5 |
Waldo de Beer
|
Mohau Mvila
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 9:30am | E3 | Tuks - Court 6 |
Alec Nortier
|
Reghard Engelbrecht
|
7-5, 6-4 |
2023-10-01 9:30am | E4 | Tuks - Court 7 |
Sean Wilson
|
Tiisetso Mekwa
|
6-3, 5-7, 10-6 |
2023-10-01 12:30pm | E5 | Tuks - Court 7 |
Thyan Botha
|
Waldo de Beer
|
5-7, 6-2, 6-10 |
2023-10-01 12:30pm | E6 | Tuks - Court 8 |
Alec Nortier
|
Sean Wilson
|
6-3, 3-6, 11-9 |
2023-10-02 2:00pm | E7 | Tuks - Court 1 |
Waldo de Beer
|
Alec Nortier
|
2-6, 6-2, 12-14 |
N/A | F1 | Tuks - Court 15 |
Thyan Botha
(Did not play)
|
Sean Wilson
|
Walkover |
2023-10-01 12:30pm | G2 | Tuks - Court 10 |
Reghard Engelbrecht
|
Tiisetso Mekwa
|
3-6, 2-6 |
N/A | G3 | Tuks - Court 2 |
Mahlohonolo Mohlala
(Did not play)
|
Tiisetso Mekwa
|
Walkover |
2023-09-30 8:00am | I2 | Tuks - Court 9 |
Dante Bolani
|
Noah Parker
|
2-6, 2-6 |
2023-09-30 8:00am | I3 | Tuks - Court 10 |
Pierre de la Port
|
Dalain Crous
|
6-4, 7-6(1) |
2023-09-30 8:00am | I4 | Tuks - Court 11 |
Tshireletso Mohlala
|
Raahim Akbar Khan
|
4-6, 6-3, 9-11 |
2023-09-30 8:00am | I5 | Tuks - Court 12 |
Lincoln Boshoff
|
Janko Lamprecht
|
1-6, 2-6 |
2023-09-30 8:00am | I7 | Tuks - Court 13 |
Christiaan Franken
|
Hriday Kambaran
|
6-2, 6-0 |
N/A | I10 | Tuks - Court 8 |
Pierre de la Port
|
Raahim Akbar Khan
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 9:30am | I11 | Tuks - Court 9 |
Janko Lamprecht
|
Jaco van Lingen
|
6-3, 6-3 |
N/A | I12 | Tuks - Court 10 |
Christiaan Franken
|
Blessing Dube
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 12:30pm | I13 | Tuks - Court 11 |
Noah Parker
|
Pierre de la Port
|
6-2, 6-1 |
2023-10-01 12:30pm | I14 | Tuks - Court 12 |
Janko Lamprecht
|
Christiaan Franken
|
0-6, 1-6 |
2023-10-02 2:00pm | I15 | Tuks - Court 3 |
Noah Parker
|
Christiaan Franken
|
6-1, 6-4 |
N/A | J1 | Tuks - Court 4 |
Pierre de la Port
|
Janko Lamprecht
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-01 9:30am | M2 | Tuks - Court 11 |
Dalain Crous
|
Tshireletso Mohlala
|
1-6, 3-6 |
2023-10-01 12:30pm | M5 | Tuks - Court 14 |
Dante Bolani
|
Tshireletso Mohlala
|
6-2, 6-3 |
2023-10-01 12:30pm | M6 | Tuks - Court 15 |
Lincoln Boshoff
|
Hriday Kambaran
|
3-6, 4-6 |
2023-10-02 2:00pm | M7 | Tuks - Court 5 |
Dante Bolani
|
Hriday Kambaran
|
6-2, 6-4 |
N/A | N1 | Tuks - Court 6 |
Tshireletso Mohlala
(Did not play)
|
Lincoln Boshoff
|
Walkover |