BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Phillip Labuschagne | ZA | Maragon Private School | No | - |
[2] | Andrew James Moffat | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
[3] | Leo James Butler | Anton Van Wouw Primary | No | - | |
[4] | Ekene Mwim | ZA | Waterkloof Primary | No | - |
- | Petrus Johannes Trytsman | Bakenkop Primary | No | - | |
- | Liam Marshall | Bakenkop Primary | No | - | |
- | Hayden Irving | ZA | Richards Bay Country Club | Yes | Juan Kasselman |
- | Harrison Nass | ZA | Midstream College | No | - |
- | Bion Brummer | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
- | Lukas van Dyk | Tygerpoorts Primary | No | - | |
- | Ji Hyong Sim | Woodhill Primary | No | - | |
- | Marais Botha | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Aiden Dodd | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Stephanus Joubert | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Juan Kasselman | Saamtrek Laerskool | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-09-29 12:30pm | A2 | Lynnw - Court 5 |
Harrison Nass
|
Bion Brummer
|
6-4, 6-0 |
2023-09-29 12:30pm | A3 | Lynnw - Court 6 |
Leo James Butler [3]
|
Stephanus Joubert
|
6-3, 6-3 |
2023-09-29 2:00pm | A4 | Lynnw - Court 1 |
Hayden Irving
|
Liam Marshall
|
0-6, 5-7 |
2023-09-29 2:00pm | A5 | Lynnw - Court 2 |
Marais Botha
|
Petrus Johannes Trytsman
|
6-2, 6-0 |
2023-09-29 2:00pm | A6 | Lynnw - Court 3 |
Ji Hyong Sim
|
Ekene Mwim [4]
|
1-6, 0-6 |
2023-09-29 2:00pm | A7 | Lynnw - Court 4 |
Aiden Dodd
|
Lukas van Dyk
|
6-0, 6-0 |
2023-09-30 8:00am | A9 | VDWTA - Court 1 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Harrison Nass
|
7-5, 6-0 |
2023-09-30 8:00am | A10 | VDWTA - Court 2 |
Leo James Butler [3]
|
Liam Marshall
|
6-4, 6-0 |
2023-09-30 8:00am | A11 | VDWTA - Court 3 |
Marais Botha
|
Ekene Mwim [4]
|
1-6, 7-5, 4-6 |
2023-09-30 8:00am | A12 | VDWTA - Court 4 |
Aiden Dodd
|
Andrew James Moffat [2]
|
6-2, 6-3 |
2023-10-01 8:00am | A13 | VDWTA - Court 1 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Leo James Butler [3]
|
7-6(4), 6-4 |
2023-10-01 8:00am | A14 | VDWTA - Court 2 |
Ekene Mwim [4]
|
Aiden Dodd
|
6-3, 6-3 |
2023-10-02 11:00am | A15 | GrkTS - Court 12 |
Phillip Labuschagne [1]
|
Ekene Mwim [4]
|
4-6, 1-6 |
2023-10-01 11:00am | B1 | VDWTA - Court 2 |
Leo James Butler [3]
|
Aiden Dodd
|
4-6, 6-3, 10-2 |
2023-10-01 8:00am | C1 | VDWTA - Court 3 |
Harrison Nass
|
Liam Marshall
|
2-6, 7-6(2), 10-6 |
2023-10-01 8:00am | C2 | VDWTA - Court 4 |
Marais Botha
|
Andrew James Moffat [2]
|
0-6, 6-3, 10-7 |
2023-10-01 11:00am | C3 | VDWTA - Court 3 |
Harrison Nass
|
Marais Botha
|
2-6, 3-6 |
2023-10-01 11:00am | D1 | VDWTA - Court 4 |
Liam Marshall
|
Andrew James Moffat [2]
|
3-6, 6-1, 8-10 |
2023-09-30 9:30am | E2 | VDWTA - Court 1 |
Stephanus Joubert
|
Hayden Irving
|
3-6, 6-0, 10-5 |
2023-09-30 9:30am | E3 | VDWTA - Court 2 |
Petrus Johannes Trytsman
|
Ji Hyong Sim
|
6-1, 6-2 |
2023-10-01 9:30am | E5 | VDWTA - Court 1 |
Bion Brummer
|
Stephanus Joubert
|
4-6, 4-6 |
2023-10-01 9:30am | E6 | VDWTA - Court 2 |
Petrus Johannes Trytsman
|
Lukas van Dyk
|
6-3, 6-1 |
2023-10-01 12:30pm | E7 | VDWTA - Court 1 |
Stephanus Joubert
|
Petrus Johannes Trytsman
|
6-3, 7-5 |
2023-10-01 12:30pm | F1 | VDWTA - Court 2 |
Bion Brummer
|
Lukas van Dyk
|
6-4, 6-0 |
2023-10-01 12:30pm | G3 | VDWTA - Court 3 |
Hayden Irving
|
Ji Hyong Sim
|
6-7(4), 4-6 |