GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | GIANA SMITH | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
[2] | Kamogelo Mponwana | ZA | Louis Trichardt Tennis Club | No | - |
[3] | Liah Lucila Leon Rodriguez | Curro Heuwelkruin Primary | No | - | |
[4] | Murunwa Nemavhidi | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[5] | Nolwazi Mnguni | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
[6] | Miané Swart | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
[7] | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
[8] | Keotshepile Moorosi | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
- | Paula Ouko | KE | EXTREME TENNIS | No | - |
- | Phemelo Kedige | ZA | Irene Primary | No | - |
- | Alzé Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Amy Willson | ZA | Rustenburg High | No | - |
- | Amy-lee De Jager | Rustenburg High | No | - | |
- | Keerat Kaur | German Country Club | No | - | |
- | Nelia Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Kuhle Gcilitshana-Poole | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Hidaya Japarova | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Paris Omenogor | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Jlaine Kruger | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Mila Dannhauser | ZA | Fairland | No | - |
- | Taylor Garnitz | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Nina Cilliers | ZA | Laerskool Fairland | Yes | Nina Cilliers |
- | Ava Molyneaux | ZA | St Mary's Waverley | No | - |
- | Gabriella Miniggio | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
- | Sadi Adams | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
- | Jessica-Sam Du Preez | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Siyamthanda Silinga | Vosloorus Zakheni Tennis Club | No | - | |
- | Joan McDonald | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Onalenna Noko | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Ashley Mhandu | Polokwane Tennis Club | No | - | |
- | Tamara Sabani | ZA | Sasol Secunda Club | No | - |
- | Babalwa Zanothando Mathebula | ZA | Kanyamazane Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Nina Cilliers | ZA | Hermanus Tennis Academy | Yes | Camdyn Farah |
- | Melanie Munyoro | St Stithians Girls | No | - | |
- | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-06-15 11:45am | A1 | GEHQ - Court 5 |
GIANA SMITH [1]
|
Paris Omenogor
|
6-2, 6-4 |
2024-06-15 11:45am | A2 | GEHQ - Court 6 |
Amy-lee De Jager
|
Jessica-Sam Du Preez
|
0-6, 0-6 |
2024-06-15 11:45am | A3 | GEHQ - Court 7 |
Siyamthanda Silinga
|
Mila Dannhauser
|
1-6, 0-6 |
2024-06-15 11:45am | A4 | GEHQ - Court 8 |
Hidaya Japarova
|
Keotshepile Moorosi [8]
|
6-2, 6-2 |
2024-06-15 11:45am | A5 | GEHQ - Court 9 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [3]
|
Onalenna Noko
|
6-1, 6-3 |
2024-06-15 11:45am | A6 | GEHQ - Court 10 |
Ava Molyneaux
|
Jlaine Kruger
|
1-6, 0-6 |
2024-06-15 11:45am | A7 | GEHQ - Court 11 |
Taylor Garnitz
|
Alzé Meyer
|
5-7, 6-4, 6-2 |
2024-06-15 11:45am | A8 | GEHQ - Court 12 |
Keerat Kaur
|
Miané Swart [6]
|
0-6, 0-6 |
2024-06-15 11:45am | A9 | GEHQ - Court 13 |
Mahlako Legare [7]
|
Phemelo Kedige
|
6-7(4), 2-6 |
2024-06-15 11:45am | A10 | GEHQ - Court 14 |
Paula Ouko
|
Sadi Adams
|
6-1, 6-2 |
2024-06-15 11:45am | A11 | GEHQ - Court 15 |
Amy Willson
|
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
2-6, 3-6 |
2024-06-15 11:45am | A12 | GEHQ - Court 16 |
Babalwa Zanothando Mathebula
|
Murunwa Nemavhidi [4]
|
1-6, 0-6 |
2024-06-15 1:00pm | A13 | GEHQ - Court 1 |
Nolwazi Mnguni [5]
(Ret.)
|
Ashley Mhandu
|
2-6, 1-1 Retired |
2024-06-15 1:00pm | A14 | GEHQ - Court 2 |
Gabriella Miniggio
|
Tamara Sabani
|
4-6, 6-7(1) |
2024-06-15 1:00pm | A15 | GEHQ - Court 3 |
Nelia Holtzhausen
|
Joan McDonald
|
6-7, 7-5, 2-6 |
2024-06-15 1:00pm | A16 | GEHQ - Court 4 |
Nina Cilliers
|
Kamogelo Mponwana [2]
|
1-6, 0-6 |
2024-06-16 10:30am | A17 | GEHQ - Court 6 |
GIANA SMITH [1]
|
Jessica-Sam Du Preez
|
6-4, 6-0 |
N/A | A18 | GEHQ - Court 7 |
Mila Dannhauser
(Did not play)
|
Hidaya Japarova
|
Walkover |
2024-06-16 10:30am | A19 | GEHQ - Court 8 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [3]
|
Jlaine Kruger
|
6-1, 6-2 |
2024-06-16 10:30am | A20 | GEHQ - Court 9 |
Taylor Garnitz
|
Miané Swart [6]
|
3-6, 2-6 |
2024-06-16 10:30am | A21 | GEHQ - Court 10 |
Phemelo Kedige
|
Paula Ouko
|
6-1, 6-3 |
2024-06-16 10:30am | A22 | GEHQ - Court 11 |
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
Murunwa Nemavhidi [4]
|
1-6, 2-6 |
2024-06-16 10:30am | A23 | GEHQ - Court 12 |
Ashley Mhandu
|
Tamara Sabani
|
6-0, 6-1 |
2024-06-16 10:30am | A24 | GEHQ - Court 13 |
Joan McDonald
|
Kamogelo Mponwana [2]
|
1-6, 3-6 |
2024-06-17 10:30am | A25 | GEHQ - Court 5 |
GIANA SMITH [1]
|
Hidaya Japarova
|
6-1, 6-0 |
2024-06-17 10:30am | A26 | GEHQ - Court 6 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [3]
|
Miané Swart [6]
|
7-5, 7-5 |
2024-06-17 10:30am | A27 | GEHQ - Court 7 |
Phemelo Kedige
|
Murunwa Nemavhidi [4]
|
6-1, 6-0 |
2024-06-17 10:30am | A28 | GEHQ - Court 8 |
Ashley Mhandu
|
Kamogelo Mponwana [2]
|
3-6, 6-4, 5-7 |
2024-06-17 1:00pm | A29 | GEHQ - Court 11 |
GIANA SMITH [1]
|
Liah Lucila Leon Rodriguez [3]
|
1-6, 3-6 |
2024-06-17 1:00pm | A30 | GEHQ - Court 12 |
Phemelo Kedige
|
Kamogelo Mponwana [2]
|
6-4, 3-6, 3-6 |
2024-06-18 9:15am | A31 | GEHQ - Court 1 |
Liah Lucila Leon Rodriguez [3]
|
Kamogelo Mponwana [2]
|
5-7, 4-6 |
N/A | B1 | GEHQ - Court 1 |
GIANA SMITH [1]
(Did not play)
|
Phemelo Kedige
|
Walkover |
2024-06-17 1:00pm | C1 | GEHQ - Court 16 |
Hidaya Japarova
|
Miané Swart [6]
|
2-6, 0-6 |
2024-06-17 1:00pm | C2 | GEHQ - Court 15 |
Murunwa Nemavhidi [4]
|
Ashley Mhandu
|
6-4, 6-2 |
2024-06-18 8:00am | C3 | GEHQ - Court 8 |
Miané Swart [6]
|
Murunwa Nemavhidi [4]
|
7-5, 1-6, 9-11 |
N/A | D1 | GEHQ - Court 8 |
Hidaya Japarova
(Did not play)
|
Ashley Mhandu
|
Walkover |
N/A | E2 | GEHQ - Court 10 |
Jlaine Kruger
|
Taylor Garnitz
(Did not play)
|
Walkover |
2024-06-17 10:30am | E3 | GEHQ - Court 11 |
Paula Ouko
|
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
6-4, 6-1 |
2024-06-17 10:30am | E4 | GEHQ - Court 12 |
Tamara Sabani
|
Joan McDonald
|
6-3, 2-6, 10-8 |
2024-06-18 8:30am | E5 | PTC - Court 1 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Jlaine Kruger
|
2-6, 0-6 |
2024-06-18 8:30am | E6 | PTC - Court 2 |
Paula Ouko
|
Tamara Sabani
|
6-2, 6-3 |
2024-06-18 10:30am | E7 | PTC - Court 6 |
Jlaine Kruger
|
Paula Ouko
|
2-6, 6-4, 6-10 |
2024-06-18 10:30am | F1 | PTC - Court 5 |
Jessica-Sam Du Preez
|
Tamara Sabani
|
6-3, 6-1 |
2024-06-18 8:30am | G2 | PTC - Court 3 |
Kuhle Gcilitshana-Poole
|
Joan McDonald
|
7-5, 6-1 |
2024-06-16 10:30am | I1 | GEHQ - Court 14 |
Paris Omenogor
|
Amy-lee De Jager
|
6-0, 6-0 |
2024-06-16 10:30am | I2 | GEHQ - Court 15 |
Siyamthanda Silinga
|
Keotshepile Moorosi [8]
|
2-6, 0-6 |
2024-06-16 10:30am | I3 | GEHQ - Court 16 |
Onalenna Noko
|
Ava Molyneaux
|
6-1, 6-4 |
2024-06-16 11:45am | I4 | GEHQ - Court 1 |
Alzé Meyer
|
Keerat Kaur
|
6-2, 6-0 |
2024-06-16 11:45am | I5 | GEHQ - Court 2 |
Mahlako Legare [7]
|
Sadi Adams
|
6-2, 6-1 |
2024-06-16 11:45am | I6 | GEHQ - Court 3 |
Amy Willson
|
Babalwa Zanothando Mathebula
|
6-0, 6-1 |
2024-06-16 11:45am | I8 | GEHQ - Court 4 |
Nelia Holtzhausen
|
Nina Cilliers
|
5-7, 6-3, 10-7 |
2024-06-17 10:30am | I9 | GEHQ - Court 13 |
Paris Omenogor
|
Keotshepile Moorosi [8]
|
7-6(7), 6-1 |
2024-06-17 10:30am | I10 | GEHQ - Court 14 |
Onalenna Noko
|
Alzé Meyer
|
0-6, 5-7 |
2024-06-17 10:30am | I11 | GEHQ - Court 15 |
Mahlako Legare [7]
|
Amy Willson
|
6-0, 6-0 |
2024-06-17 10:30am | I12 | GEHQ - Court 16 |
Gabriella Miniggio
|
Nelia Holtzhausen
|
4-6, 3-6 |
2024-06-18 8:30am | I13 | PTC - Court 4 |
Paris Omenogor
|
Alzé Meyer
|
6-1, 6-1 |
2024-06-18 8:30am | I14 | PTC - Court 5 |
Mahlako Legare [7]
|
Nelia Holtzhausen
|
6-1, 6-2 |
2024-06-18 10:30am | I15 | PTC - Court 2 |
Paris Omenogor
|
Mahlako Legare [7]
|
4-6, 5-7 |
2024-06-18 10:30am | J1 | PTC - Court 3 |
Alzé Meyer
|
Nelia Holtzhausen
|
6-4, 6-1 |
N/A | K1 | PTC - Court 6 |
Keotshepile Moorosi [8]
(Did not play)
|
Onalenna Noko
|
Walkover |
N/A | K2 | PTC - Court 1 |
Amy Willson
(Did not play)
|
Gabriella Miniggio
|
Walkover |
N/A | K3 | PTC - Court 5 |
Onalenna Noko
|
Gabriella Miniggio
(Did not play)
|
Walkover |
2024-06-17 11:45am | M1 | GEHQ - Court 1 |
Amy-lee De Jager
|
Siyamthanda Silinga
|
1-6, 1-6 |
2024-06-17 11:45am | M2 | GEHQ - Court 2 |
Ava Molyneaux
|
Keerat Kaur
|
4-6, 3-6 |
2024-06-17 11:45am | M3 | GEHQ - Court 3 |
Sadi Adams
|
Babalwa Zanothando Mathebula
|
6-0, 6-0 |
2024-06-18 9:15am | M5 | PTC - Court 2 |
Siyamthanda Silinga
|
Keerat Kaur
|
3-6, 4-6 |
2024-06-18 9:15am | M6 | PTC - Court 3 |
Sadi Adams
|
Nina Cilliers
|
6-0, 6-0 |
2024-06-18 10:30am | M7 | PTC - Court 6 |
Keerat Kaur
|
Sadi Adams
|
6-2, 7-5 |
2024-06-18 11:45am | N1 | PTC - Court 4 |
Siyamthanda Silinga
|
Nina Cilliers
|
6-2, 6-4 |
N/A | O1 | PTC - Court 4 |
Amy-lee De Jager
|
Ava Molyneaux
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | O3 | PTC - Court 6 |
Amy-lee De Jager
(Did not play)
|
Babalwa Zanothando Mathebula
|
Walkover |